Pre zobrazenie videí sa prosím prihláste

Kurz Excel grafy a vizualizácie

Excel grafy sú skvelou možnosťou, ako prezentovať dáta. Vďaka nim nám informácie môžu podať obraz o svojom charaktere, pretože vidíme všetko podstatné graficky znázornené.

Dáta ľahšie pochopíme, keď máme aj k dispozícii vizuálne podnety, na ktoré reagujeme oveľa lepšie než na písmená alebo čísla.

Pozrite si obsah nášho kurzu.

Excel grafy sa čoraz viac sa tešia svojej popularite. V minulosti nebolo možné vytvoriť pokročilé grafy a vizualizácie, ktoré by dokázali odprezentovať dáta na špičkovej úrovni. Isté skutočnosti, súhrnné údaje alebo určité myšlienky nebolo možné jasne znázorniť.

Vďaka kurzu zameranému na pokročilé grafy a vizualizácie sa stanete viditeľnými pre mnohých ľudí. Je to možno maličkosť, ale zároveň vás to podstatne odlíši na trhu práce.

Predstavte si, že prezentujete projekt, cieľ alebo plán. Stojíte pred publikom, ktoré napäto čaká, čo im predstavíte. Ak však nabehnete na bežného človeka s číslami, veľkým množstvom údajov a neprehľadnými faktami, bude ťažké projekt presadiť. S týmto kurzom to dokážete úplne jednoducho – vďaka špičkovému spracovaniu prezentácie s grafmi a vizualizáciami svoje publikum bez váhania presvedčíte.

Len málo stačí k tomu, aby ste sa zviditeľnili. Často práve maličkosti rozhodujú o budúcom postupe v kariére, v živote alebo vo vzťahu. MS Excel je program, ktorý by v žiadnom životopise nemal chýbať. Pokiaľ tam máte uvedené začiatočník, tak ďaleko sa nepohnete. Ak sa však naučíte pracovať s údajmi v systéme, grafmi a vizualizáciami na pokročilej úrovni, ocení to nielen nadriadený, ale rozhodne vás budú vyhľadávať aj iní ľudia, ktorí to patrične ocenia.

Človek ostáva bez povšimnutia dovtedy, kým neurobí niečo, čo pred ním ešte nikto neuskutočnil. Absolventi po skončení strednej alebo vysokej školy majú len malé možnosti dostať sa k výbornej a dobre platenej práci. Je to najmä tým, že v školách sa učí celé roky to isté, aj napriek pokroku a požadovaným zručnostiam u zamestnávateľov. Nikto nehľadá v študentovi originálnosť, nadanie a talent. Je len ďalšou rybou v mori.

Chcete uspieť na trhu práce s prehľadom a zároveň sa stať sebavedomým človekom? Online kurz Excel grafov vám ponúka práve túto možnosť. Ste človekom, ktorý používa počítač dennodenne? Využívate MS Excel, ale nikto vám nepovedal, že s týmto programom sa dajú robiť zázraky? Ste profesionál, manažér alebo analista, ktorý chce dokázať to, čo nedokázal nikto pred vami? Tento kurz je to správne miesto pre vás.

Ako vám tento kurz pomôže

Prostredníctvom tohto kurzu odprezentujete svoje túžby, ciele, plány a výsledky na nadpriemernej úrovni. Dokážete kvalitne vypracovať rýchly prehľad o dátach pre správne rozhodovanie, kvalitne spracovať dosiahnuté výsledky a taktiež v priebehu niekoľkých sekúnd vytvoriť dychberúce grafy a vizualizácie.

V 50-tich videách sa krok po kroku dozviete, ako jasne, zrozumiteľne, výstižne a prehľadne odprezentovať dáta spôsobom, ktorý prekvapí šéfa, nadriadených alebo kolegov. Jednotlivé lekcie sú rozdelené na krátke 5-minútové videá, aby sa vám študovalo pohodlne a prakticky odkiaľkoľvek.

Kurz je vytvorený a navrhnutý tak, aby každá minúta ponúkala niečo nové, zaujímavé a najmä aplikovateľné v reálnom živote. Cieľom je maximálne zužitkovanie informácií, ktoré sa dozviete. Je svižný, rýchly, rozdelený do rôznych oblastí a jednotlivé videá sú krátke i ľahko pochopiteľné.

Po skončení kurzu bude ovládať Excel grafy od úplných základov až po pokročilú úroveň. Naučíte sa viac než 20 typov grafov, dynamické zvýrazňovanie ich častí a previazanie s Excel funkciami. Ďalej si uľahčíte svoju prácu používaním šablón a zoznamov položiek pre jednoduché spracovanie i prehľad.

Zaujímavé bude pre vás vytváranie a sledovanie automaticky sa obnovujúcich grafov a nebude chýbať ani spájanie grafov do prezentačných Excel Tabúľ. Učenie môže byť zaujímavé aj zábavné zároveň, keď máte k dispozícii potrebné prostriedky. Vo videách sa okrem iného dozviete viac o tvorbe posúvača, priblížení a sledovaní hladín alebo o využití skrytých trikov, ktoré dvojnásobne urýchlia vašu prácu s grafmi.

Nemusíte byť pokročilým užívateľom v Exceli. Stačí len krok po kroku prechádzať jednotlivé lekcie, videá a príklady. Počas trvania prístupu do kurzu si môžete všetky dostupné materiály prechádzať, koľkokrát budete potrebovať. Časovo si rozvrhnete vlastný študijný plán. K dispozícií sú k stiahnutiu aj doplnkové súbory.

Naštartujte svoje znalosti Excel grafov

Vaše prezentácie dát v Exceli dostanú nový nádych. Interaktívne a zaujímavo vystihnete všetko, čo budete pokladať za dôležité. Zároveň si tým otvoríte dvere do sveta nových pokročilých možností a aj možností uplatnenia sa na trhu práce. Už žiadne nudné a nezaujímavé spracovanie. S týmto kurzom kreatívne a originálne vystihnete podstatu každej prezentácie s minimálnou námahou, ale s maximálnym výsledkom.

 

Ak ste sa ešte nerozhodli, či sa do tohto online kurzu prihlásite, pred zakúpením si môže pozrieť ukážkové videá na stránkach Easy Excel. O praktické znalosti sa v jednotlivých online lekciách podelí inštruktor, ktoré vysvetlí na príkladoch z reálneho sveta. Spolu s ním budete krok po kroku vytvárať prvotriedne grafy a tabule v Exceli.

V prípade, že niečo nebude pre vás dostatočne zrozumiteľné, tak neváhajte nám napísať email, kde sa vám budeme snažiť pomôcť a zodpovieme na vaše otázky. Príklady budú dostupné na stiahnutie aj po skončení kurzu a po zvládnutí všetkých lekcií vám vystavíme certifikát ako potvrdenie o absolvovaní kurzu.

Pozrite si ukážkové lekcie zdarma.

Obsah kurzu

 1. Úvod
 2. Čo sú to grafy a tabule
 3. Dobrý, zlý a zavádzajúci graf
 4. Zásady pri tvorbe grafov
 5. Pred tvorbou grafu
 6. Ako vytvoriť graf
 7. Formátovanie grafov
 8. Tvorba a použitie šablón
 9. Stĺpcový a pruhový graf
 10. Histogram a Paretov graf
 11. Škatulový graf
 12. Čiarový graf
 13. Plošný graf
 14. Koláčový a prstencový graf
 15. Bodový graf
 16. Bublinový graf
 17. Stromová mapa a lúčový graf
 18. Vodopádový graf
 19. Lievikový graf
 20. Radarový graf
 21. Burzový graf
 22. Povrchový graf
 23. Kartogramy
 24. Kombinovaný graf
 25. Krivky
 26. Úvod do pokročilých grafov
 27. Podmienené formátovanie
 28. Graf obnovujúci sa automaticky
 29. Dynamické zvýraznenia
 30. Graf pre porovnanie skupín
 31. Podmienené formátovanie grafu
 32. Zvýraznenie vybratých údajov
 33. Graf sledovania cieľovej hladiny
 34. Tvorba posúvača
 35. Úroveň priblíženia
 36. Limit na posun
 37. Tabule - Úvod
 38. Príprava dát z internetu
 39. Formátovanie dát
 40. Prvý graf
 41. Druhý graf
 42. Tretí a štvrtý graf
 43. Rýchle filtre
 44. Formátovanie a dizajn tabule
 45. Analýza tabule
 46. Vlookup, Index, Match
 47. Funkcie Sumifs a Countifs
 48. Užitočné triky pri práci s grafmi
 49. Vymazanie zoznamu položiek
 50. Záver
Pozrite si ukážkové videá zdarma.

Pre zobrazenie videí sa prosím prihláste