Kurz Excel online

Na týchto stránkach sa naučíme, ako s Excelom pracovať. Ak sa chcete Excel naučiť ozaj rýchlo a kompletne, odporúčam vám naše video kurzy.

V týchto článkoch sa pozrieme na Excel funkcie a vzorce, makrá a VBA, tabuľky, grafy, užitočné príklady a všeobecne prácu s Excelom. Nižšie je prehľad všetkých kapitol, ktoré si vysvetlíme na názorných ukážkach.

Ak vám niečo chýba, alebo ak máte nejaké otázky ohľadom používania Excelu, napíšte mi a ja vám rád pomôžem :-)


Tieto stránky zahŕňajú:

Funkcie Excel a Excel vzorce

Funkcia VLOOKUP - hľadá hodnotu v ľavom krajnom stĺpci tabuľky a vráti hodnotu bunky v tom istom riadku zo zvoleného zadaného stĺpca.

Funkcia IF - kontroluje, či je splnená podmienka. Vráti jednu hodnotu, ak je podmienka splnená, alebo inú hodnotu, ak podmienka nie je splnená.

Funkcie AND OR a NOT - tieto Excel funkcie kontrolujú a menia hodnoty TRUE a FALSE.

Funkcia SUMIF - spočíta čísla v rozsahu buniek, ktoré spĺňajú zadanú podmienku.

Funkcia COUNTIF - vráti počet buniek, ktoré spĺňajú danú podmienku.

Pokročilé funkcie Excelu pre profesionálov - pozrieme sa na pokročilejšie funkcie, ktoré by ste mali určite ovládať ak Excel používate každodenne

Makrá a VBA

Makrá Excel - nám prácu v Exceli vedia veľmi urýchliť. Makrá sú v podstate inštrukcie, ktoré chceme, aby Excel vykonal za nás.

Excel VBA - Microsoft VBA je programovací jazyk pre Microsoft Office, ktorý nám umožňuje programovať pokročilejšie inštrukcie pre programy ako Excel alebo Word.

Excel makrá vo VBA - najužitočnejšie makrá, ktoré vám zrýchlia dennodennú prácu a ušetria množstvo času.

Tlačidlo pre makro - ako vytvoriť extra tlačidlo pre makro, aby sme mohli makro pravidelne a hlavne pohodlne používať.

Select vo VBA - dávajte si pozor na príklaz Select, pretože vo VBA funguje iba pre aktívny hárok.

Tabuľky

Excel tabuľky - nám umožňujú rýchlejšie analyzovať dáta. Môžeme napríklad dáta v rámci tabuľky rýchlo zoradiť alebo efektívne filtrovať.

Kontingenčná tabuľka - patrí medzi jedny z najpoužívanejších pomôcok pri práci s dátami v Exceli. Pomôžu nám dynamicky v priebehu sekúnd prehodiť stĺpce na riadky, hodnoty na kategórie, atď.

Porovnanie dvoch tabuliek v Exceli - ukážeme si, ako rýchlo a efektívne porovnať dva stĺpce, viac stĺpcov a dve tabuľky.

Excel na príkladoch

Smerodajná odchýlka - slúži na meranie štatistickej disperzie. To znamená, ako široko sú v danej množine hodnoty rozložené. V Exceli existuje vzorec, ktorý nám smerodajnú odchýlku vie rýchlo vypočítať.

Percentá výpočet - vypočítať percentá je v Exceli mimoriadne jednoduché. Veľakrát nám to urýchli prácu a ponúkne efektívny výsledok.

Excel sviatky - tabuľka pre hodnoty sviatkov v Exceli.

Počet pracovných dní 2017 - počítanie pracovných dní v roku 2017 so sviatkami či bez.

Počet pracovných dní 2018 - počítanie pracovných dní v roku 2018 so sviatkami či bez.

Počet pracovných dní 2019 - počítanie pracovných dní v roku 2019 so sviatkami či bez.

Počet pracovných dní 2020 - počítanie pracovných dní v roku 2020 so sviatkami či bez.

Počet pracovných dní 2021 - počítanie pracovných dní v roku 2021 so sviatkami či bez.

Excel Grafy

Ako vytvoriť graf v Exceli - ukážeme si, ako sa robia grafy v exceli. Ako vybrať dáta pre graf, ako zmeniť typ grafu, ako pridať dáta do grafu, kontingenčný graf.

Práca s Excelom

Excel klávesové skratky - pozrieme sa na tie najpoužívanejšie klávesové skratky, ktoré vám rozhodne urýchlia prácu s Excelom.

Podmienené formátovanie - umožňuje formátovať len tie údaje alebo bunky, ktoré spĺňajú nejakú nami zadanú podmienku.


Ako vám pomôže tento kurz Excel online

Program MS Excel má pre mnoho ľudí v každodennom živote nezastupiteľnú úlohu. Či už pracujete vo finančnom oddelení, počítate si hypotéku alebo rozbiehate svoj vlastný biznis, tento program vám značne uľahčí prácu.

Dnes už je používanie Excelu nevyhnutné pre viac ako dve tretiny pracovných pozícií. Napriek tomu mnoho ľudí nevie Excel používať efektívne a tým sa ukracujú o značné výhody a efektivitu pri práci. Dobrou správou je, že to vyžaduje iba minimálnu časovú investíciu a z každého sa môže stať profík v Exceli.

Ak cítite, že aj vaše znalosti tohto programu by sa dali zlepšiť, ste na správnom mieste. Na týchto stránkach ponúkame Excel video kurz, ktorý vám v pracovnom aj osobnom živote ušetrí kopu času. Stránky EasyExcel.sk sú rozdelené na dve časti.

Písomná časť obsahuje množstvo článkov, ktoré si môžete zdarma prechádzať. Nájdete v nich podrobne popísané najdôležitejšie oblasti programu MS Excel a s početnými obrázkami a názornými príkladmi.

Druhá časť obsahuje video kurz Excel. Vďaka tejto pohodlnej forme štúdia sa spoločne so mnou naučíte všetko potrebné pre kompletné zvládnutie programu Excel online. Videá som rozdelil do krátkych 5 minútových kapitol, v ktorých vás prevediem od úplných začiatkov až po pokročilú úroveň.

Ak už Excel ovládate, môžete si rozšíriť svoje znalosti v mojom druhom kurze, ktorý sa venuje makrám a VBA.

Všetky ponúkané video kurzy Excelu zahŕňajú aj certifikát, ktorý vám vystavím na konci ako potvrdenie o zvládnutí lekcií. Takéto potvrdenie o absolvovaní kurzu vám zaručene pomôže pri získaní zamestnania alebo vyššieho platu, tak prečo to neskúsiť a nenaučiť sa niečo nové z pohodlia svojho domova? Využite šancu investovať do svojej budúcnosti a naučiť sa Excel online.

Kurz Excel nie je len o vytváraní tabuliek

Určite ste už v minulosti použili Excel na množstvo základných úkonov, ako napríklad spočítanie buniek tabuľky alebo zapísanie nejakých hodnôt. Avšak Excel má v sebe zlatú baňu skrytých možností, ktoré sú na dosah ruky a podstatne vám uľahčia život. Napríklad, vedeli ste, že v programe Excel môžete vykonávať všetky tieto činnosti:

  • Usporiadať dáta a nájsť medzi nimi súvislosti
  • Využívať komplexné matematické funkcie
  • Vyhľadávať hodnoty na základe rôznych parametrov
  • Prevrátiť hromady údajov na užitočné grafy
  • Analyzovať dáta a predpovedať prognózy
  • Vypočítať výšky splátok a úrokových sadzieb

A toto zďaleka nie je všetko. Zaujímavé však je, že aby ste všetky tieto úkony zvládli, nepotrebujete byť technicky zdatný. MS Excel plne zvládnete už po dvoch-troch hodinách kvalitného výkladu s ukážkami. Je to jednoduchšie, než sa zdá.

V článkoch a videách na mojich stránkach vám najdôležitejšie možnosti predvediem na názorných ukážkach. Nepotrebujete veľa času a ani nikam chodiť. Stačí si pustiť kurz Excel online, v ktorom sú lekcie rozdelené do krátkych celkov, ktoré ľahko pochopíte. Naučíte sa tak všetko potrebné z pohodlia domova v priebehu pár hodín.

Kurz Excel vám pomôže veci urobiť rýchlejšie

Okrem organizovania údajov je v programe Excel množstvo funkcií, ktoré pomôžu ušetriť váš drahocenný čas. Napríklad namiesto manuálneho výpočtu a vyplňovania dát to všetko pre vás vie Excel urobiť automaticky. Stačí poznať pár trikov, ako na to.

Kvalitné používanie programu Excel dokáže okamžite zvýšiť vaše šance získať si dobrú prácu a vyzdvihne aj váš štartovací plat. Excel je prenosná zručnosť, ktorú uznáva každý zamestnávateľ. V tomto sa skrýva krása použitia takéhoto žiadaného počítačového programu.

Investiční bankári a účtovníci nie sú jediní, ktorí sa spoliehajú na Excel. Vedci, učitelia, majitelia podnikov, grafici a mnohí ďalší ľudia sa obracajú na Excel. Bez ohľadu na to, čo robíte za počítačom, je pravdepodobné, že program Excel vám môže pomôcť vašu prácu vykonávať lepšie.

Ako sa najrýchlejšie naučiť Excel online

Ako vidíte, Excel nie je len tabuľka, ale nástroj, ktorý môžete použiť v mnohých oblastiach života. Ale aký je najlepší spôsob, ako sa v ňom naučiť pracovať?

Individuálne tréningy, sledovanie videa na YouTube, čítanie blogov... Možností je mnoho a veľa z nich je bezplatných. Treba si však nájsť ucelený zdroj informácií, ktorý vás prevedie znalosťami Excelu od začiatku až po koniec. Preto odporúčam náš kurz Excel online.

Verím, že ste už videli priateľov alebo kolegov, ktorí strávili hodiny v Exceli prácou, ktorá by zabrala so správnymi odbornými znalosťami len niekoľko minút.

Dôvodom je, že ľudia si neuvedomujú, že investíciou niekoľkých hodín do kvalitného výkladu možností v kurze Excel si ušetria desiatky hodín vo svojej práci.

Stačí pochopiť niektoré kľúčové funkcie, ktoré sa veľmi jednoducho naučíte. Pár skratiek a typov, ktoré šetria čas a zrýchľujú prácu. Dobrý kurz by mal byť schopný ukázať najdôležitejšie techniky a možnosti za pár hodín. A tak je presne dizajnovaný náš video kurz. Pozrite si niektoré lekcie úplne zdarma!

 
Náš video kurz Excelu v akcii na Zľavomate!

Naučte sa Excel online vďaka môjmu jednoduchému video kurzu!