Kurz Excel online

Na týchto stránkach sa naučíme, ako s Excelom pracovať. Pozrieme sa na Excel funkcie a vzorce, makrá a VBA, tabuľky a užitočné príklady. Nižšie je prehľad všetkých kapitol, ktoré si vysvetlíme na názorných ukážkach.

Ak vám niečo chýba, ale ak máte nejaké otázky ohľadom používania Excelu, napíšte mi a ja vám rád pomôžem :-)


Tieto stránky zahŕňajú:

Funkcie a vzorce

Funkcia VLOOKUP - hľadá hodnotu v ľavom krajnom stĺpci tabuľky a vráti hodnotu bunky v tom istom riadku zo zvoleného zadaného stĺpca.

Funkcia IF - kontroluje, či je splnená podmienka. Vráti jednu hodnotu, ak je podmienka splnená, alebo inú hodnotu, ak podmienka nie je splnená.

Funkcie AND OR a NOT - tieto Excel funkcie kontrolujú a menia hodnoty TRUE a FALSE.

Funkcia SUMIF - spočíta čísla v rozsahu buniek, ktoré spĺňajú zadanú podmienku.

Funkcia COUNTIF - vráti počet buniek, ktoré spĺňajú danú podmienku.

Makrá a VBA

Makrá Excel - nám prácu v Exceli vedia veľmi urýchliť. Makrá sú v podstate inštrukcie, ktoré chceme, aby Excel vykonal za nás.

VBA Excel - Microsoft VBA je programovací jazyk pre Microsoft Office, ktorý nám umožňuje programovať pokročilejšie inštrukcie pre programy ako Excel alebo Word.

Tabuľky

Excel tabuľky - nám umožňujú rýchlejšie analyzovať dáta. Môžeme napríklad dáta v rámci tabuľky rýchlo zoradiť alebo efektívne filtrovať.

Kontingenčné tabuľky - patria medzi jedny z najpoužívanejších pomôcok pri prácie s dátami v Exceli. Pomôžu nám dynamicky v priebehu sekúnd prehodiť stĺpce na riadky, hodnoty na kategórie, atď.

Príklady

Smerodajná odchýlka - slúži na meranie štatistickej disperzie. To znamená, ako široko sú v danej množine hodnoty rozložené. V Exceli existuje vzorec, ktorý nám smerodajnú odchýlku vie rýchlo vypočítať.

Percentá výpočet - vypočítať percentá je v Exceli mimoriadne jednoduché. Veľakrát nám to urýchli prácu a ponúkne efektívny výsledok.

Počet pracovných dní 2017 - počítanie pracovných dní v roku 2017 so sviatkami či bez.

Počet pracovných dní 2018 - počítanie pracovných dní v roku 2018 so sviatkami či bez.

Počet pracovných dní 2019 - počítanie pracovných dní v roku 2019 so sviatkami či bez.

Počet pracovných dní 2020 - počítanie pracovných dní v roku 2020 so sviatkami či bez.

Počet pracovných dní 2021 - počítanie pracovných dní v roku 2021 so sviatkami či bez.

Excel sviatky - tabuľka pre hodnoty sviatkov v Exceli.

Ako vám pomôže tento kurz Excel online

Program MS Excel má pre mnoho ľudí v každodennom živote nezastúpiteľnú úlohu. Či už pracujete vo finančnom oddelení, počítate si hypotéku alebo rozbiehate svoj vlastný biznis, tento program vám značne uľahčí prácu.

Dnes už je používanie Excelu nevyhnutné pre viac ako dve tretiny pracovných pozícií. Napriek tomu mnoho ľudí nevie Excel používať efektívne a tým sa ukracujú o značné výhody a efektivitu pri práci. Dobrou správou je, že to vyžaduje iba minimálnu časovú investíciu a z každého sa môže stať profík v Exceli.

Ak cítite, že aj vaše znalosti tohto programu by sa dali zlepšiť, ste na správnom mieste. Na týchto stránkach ponúkam kurz Excel, ktorý vám v pracovnom aj osobnom živote ušetrí kopu času. Stránky EasyExcel.sk sú rozdelené na dve časti.

Písomná časť obsahuje množsto článkov, ktoré si môžete zdarma prechádzať. Nájdete v nich podrobne popísané najdôležitejšie oblasti programu MS Excel a s početnými obrázkami a názornými príkladmi.

Druhá časť obsahuje video kurz Excel. Vďaka tejto pohodlnej forme štúdia sa spoločne so mnou naučíte všetko potrebné pre kompletné zvládnutie programu Excel online. Videá som rozdelil do krátkych 5 minútových kapitol, v ktorých vás prevediem od úplných začiatkov až po pokročilú úroveň.

Ak už Excel ovládate, môžete si rozšíriť svoje znalosti v mojom druhom kurz, ktorý sa venuje makrám a VBA.

Všetky ponúkané video kurzy Excelu zahŕňajú aj certifikát, ktorý Vám vystavím na konci ako potvrdenie o zvládnutí lekcií. Takéto potvrdenie o absolvovaní kurzu vám zaručene pomôže pri získaní zamestnania alebo vyššieho platu, tak prečo to neskúsiť a nenaučiť sa niečo nové z pohodlia svojho domova? Využite šancu investovať do svojej budúcnosti a naučiť sa Excel online.

Kurz Excel nie je len o vytváraní tabuliek

Určite ste už v minulosti použili Excel na množstvo základných úkonov, ako napríklad spočítanie buniek tabuľky alebo zapísanie nejakých hodnôt. Avšak Excel má vsebe zlatú baňu skrytých možností, ktoré sú na dosah ruky a podstatne vám uľahčia život. Napríklad, vedeli ste, že v programe Excel môžete vykonávať všetky tieto činnosti:

  • Usporiadať dáta a nájsť medzi nimi súvislosti
  • Využívať komplexné matematické funkcie
  • Vyhľadávať hodnoty na základe rôznych parametrov
  • Prevrátiť hromady údajov na užitočné grafy
  • Analyzovať dáta a predpovedať prognózy
  • Vypočítať výšky splátok a úrokových sadzieb

A toto zďaleka nie je všetko. Zaujímavé však je, že aby ste všetky tieto úkony zvládli, nepotrebujete byť technicky zdatný. MS Excel plne zvládnete už po dvoch-troch hodinách kvalitného výkladu s ukážkami. Je to jednoduchšie, než sa zdá.

V článkoch a videách na mojich stránkach vám najdôležitejšie možnosti predvediem na názorných ukážkach. Nepotrebujete veľa času a ani nikam chodiť. Stačí si pustiť kurz Excel online, v ktorom sú lekcie rozdelené do krátkych celkov, ktoré ľahko pochopíte. Naučíte sa tak všetko potrebné z pohodlia domova v priebehu pár hodín.

Kurz Excel vám pomôže veci urobiť rýchlejšie

Okrem organizovania údajov je v programe Excel množstvo funkcií, ktoré pomôžu ušetriť váš drahocenný čas. Napríklad namiesto manuálneho výpočtu a vyplňovania dát to všetko pre vás vie Excel urobiť automaticky. Stačí poznať pár trikov, ako na to.

Kvalitné používanie programu Excel dokáže okamžite zvýšiť vaše šance získať si dobrú prácu a vyzdvihne aj váš štartovací plat. Excel je prenosná zručnosť, ktorú uznáva každý zamestnávateľ. V tomto sa skrýva krása použitia takéhoto žiadaného počítačového programu.

Kto potrebuje zvládnuť Excel online

Investiční bankári a účtovníci nie sú jediní, ktorí sa spoliehajú na Excel. Vedci, učitelia, majitelia podnikov, grafici a mnohí ďalší ľudia sa obracajú na Excel. Bez ohľadu na to, čo robíte za počítačom, je pravdepodobné, že program Excel vám môže pomôcť vašu prácu vykonávať lepšie.

Existuje napríklad lepší spôsob, ako by ste mohli organizovať svoje údaje? Potrebujete len miesto, kde môžete vylúčiť všetky nápady na brainstorming? Nabudúce sa vráťte k Excelu namiesto tých náhodných kúskov papiera všade po kancelárií.

Ako sa najrýchlešie naučiť Excel online

Ako vidíte, Excel nie je len tabuľka, ale nástroj, ktorý môžete použiť v mnohých oblastiach života. Ale aký je najlepší spôsob, ako sa v ňom naučiť pracovať?

Individuálne tréningy, sledovanie videa na YouTube, čítanie blogov... Možností je nespočet. Mnoho z nich je aj zdrama. Treba si však nájsť ucelený zdroj informácií, ktorý vás prevedie znalosťami Excelu od začiatku až po koniec. Preto odporúčam kurz Excel online.

Verím, že ste už videli priateľov alebo kolegov, ktorí strávili hodiny v Exceli prácou, ktorá by zabrala so správnymi odbornými znalosťami len niekoľko minút.

Dôvodom je, že ľudia si neuvedomujú, že investíciou niekoľkých hodín do kvalitného výkladu možností v kurze Excel si ušetria desiatky hodín vo svojej práci.

Stačí pochopiť niektoré kľúčové funkcie, ktoré sa veľmi jednoducho naučíte. Pár skratiek a typov, ktoré šetria čas a zrýchľujú prácu. Dobrý kurz by mal byť schopný ukázať najdôležitejšie techniky a možnosti za pár hodín.

Ako vyzerá kvalitný kurz Excel online

Samozrejme, akonáhle sa naučíte základy, alebo ak už máte dobrú úroveň znalostí programu Excel, potom program Excel obsahuje dostatok nástrojov a funkcií, ktoré sa ešte môžete naučiť. Preto je dôležité vybrať si taký kurz, ktorý začína od základov, ale dovedie vás až na pokročilú úroveň.

Hneď po absolvovaní kurzu Excelu budete vedieť aplikovať všetky zručnosti na širokú škálu praktických situácií a riešení problémov. Namiesto toho, aby ste sa jednoducho dozvedeli, čo Excel dokáže urobiť, naučíte sa sami používať techniky a funkcie programu Excel. Jedine tak budete mať možnosť, aby ste niečo v rámci vašej organizácie alebo vášho osobného života skutočne zmenili.

Existuje málo vecí, ktoré v živote vytvárajú pocit spokojnosti ako tiché komplimenty a obdiv. Teraz máte možnosť sa zviditeľniť medzi svojimi kolegami, ušetriť si kopu času a investovať do svojej budúcnosti.

Tak poďme na to!

 

Naučte sa Excel online vďaka môjmu jednoduchému video kurzu!