Pre zobrazenie videí sa prosím prihláste

Kurz Makrá a VBA pre MS Excel

VBA patrí medzi nástroje, ktoré uľahčujú a automatizujú prácu v Exceli. Vpracovnom živote je to veľmi využívaná možnosť pre zrýchlenie práce. V podstate je to jednoduchý programovací jazyk pre programy z balíčka MS Office, prostredníctvom ktorého môžete vykonávať pokročilé úlohy pre šetrenie svojho času.

Makrá v Exceli sú malé programy, ktoré si budete vedieť po dokončení tohto online kurzu sami vytvoriť buď cez VBA alebo nahrávaním záznamu. Ušetríte si tak veľké množstvo manuálnej práce. Hravo sa to však dá zvládnuť aj bez toho a nemusíte byť programátorom.

Budete sa čudovať, aké jednoduché je krok po kroku zvládnuť programovanie prostredníctvom toho online kurzu pre makrá a VBA. Spoločne s inštruktorom, ktorý vás bude sprevádzať jednotlivými lekciami, sa naučíte vypracovať za krátky čas praktické príklady, ktoré budete hneď vedieť aplikovať priamo v praxi v reálnom živote.

Pozrite si podrobný obsah kurzu.

Ako kurz prebieha kurz

Tento kurz je prehľadný, jednoduchý a spracovaný tak, aby vás naučil makrá a VBA bez akýchkoľvek problémov. Videá sú krátke, výstižné a zrozumiteľne spracované o dĺžke približne 5 minút, aby sa vám študovalo čo najlepšie a najpohodlnejšie.

Väčšina študentov stihne všetky lekcie prejsť do dvoch mesiacov. Keďže je kurz extrémne praktický, tak všetky informácie budú pre vás veľmi prínosné a zároveň hneď využiteľné v praxi. Okrem video lekcií kurz obsahuje aj materiály, ktoré sa dajú stiahnuť spolu s doplnkovými súbormi a vypracovanými príkladmi z reálneho života.

Získať priamu výhodu na trhu práce a zároveň si ušetriť kopec času a námahy v pracovnom živote nie je na škodu. Vďaka online kurzu sa vaša výučba dostane na vyššiu úroveň. Budete študovať vlastným tempom, ktoré vám bude vyhovovať, znížia sa náklady na cestovanie a výučba je priam možná odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Informácie budete prijímať v čase, ktorý si sami na to zvolíte, a budete venovať jednotlivým lekciám toľko času, koľko budete na ich zvládnutie potrebovať. Stačí vám k tomu počítač a pripojenie k internetu.

Čo sa naučíte

Online kurz ponúka 50 podrobných video lekcií, kde sa naučíte postupne tvoriť makrá a VBA pre MS Excel od úplných základov až po pokročilú úroveň. Osvojíte si prácu v Exceli do takej miery, že hravo zvládnete tvoriť makrá, ktoré budú šetriť váš čas, znásobíte svoje efektivitu vďaka novým funkciám na mieru a vytvoríte si pevné základy programovania, za ktoré sa nemusí hanbiť ani pokročilý užívateľ.

Ľahké programovanie vo VBA ušetrí vám aj vášmu tímu čas, získate rýchly prehľad prostredia VBA editoru a úplne jednoducho sa naučíte bez problémov využívať mnoho ďalších zaujímavých funkcií. Vaša práca bude ešte o to viac efektívnejšia, keď dokáže pracovať samostatne, s menšou námahou, ale väčšou istotou. Zároveň podporíte svoje sebavedomie, pretože nie každý sa môže chváliť tým, že ovláda VBA a makrá MS Excelu.

Znalosti a zručnosti, ktoré budete vďaka online kurzu ovládať, vám už nikto nezoberie a budete ich môcť využívať prakticky okamžite po dokončení kurzu v každodennom živote doma aj v práci. Tvoria vstupnú bránu k úspešnej budúcnosti a oceneniu.

Váš životopis bude vďaka tomu unikátny a krok za krokom sa naučíte automatizovať vaše úlohy cez Makrá a VBA. Dovtedy nepoznané funkcie Excelu sa pre vás stanú nevyhnutnou súčasťou vášho života. Budete vedieť používať Excel ako ozajstný profesionál!

Je to investícia, ktorú rozhodne nebudete ľutovať. Aj keď už poznáte základy makier a VBA, vždy je možnosť zlepšiť svoju efektivitu a pracovné nasadenie. Urobíte si v tom jasno a nemusíte nikam chodiť. Táto flexibilita dáva možnosť študovať aj časovo vyťaženým ľuďom. Tu vás nikto nebude tlačiť a naháňať do učenia, pokiaľ to sami nebudete chcieť. Čas a prostriedky, ktoré do online vzdelávania investujete, sa vám vrátia do budúcna dvojnásobne.

Nevadí ani to, ak ste úplným začiatočníkom v práci s Excelom. V rámci online kurzu sa dozviete všetko, čo je potrebné pre prácu s ním, a dozviete sa aj to, čo to vlastne tie makrá sú, na čo slúžia a ako s tým súvisia programy VBA. Zvedavosť je v tomto prípade dobrá vlastnosť, lebo vďaka tomu sa stane vaše vzdelávanie výborným priestorom pre skúmanie nepoznaného.

Praktické zameranie kurzu

Veľa kurzov sa zameriava na teóriu a neraz sa stalo, že to bolo v praxi v podstate nepoužiteľné. Tento kurz pre makrá a VBA sa líši tým, že každá minúta vo video lekcii obsahuje praktické informácie. Počas trvania prístupu si môžete zopakovať jednotlivé lekcie a taktiež doplniť medzery vo vzdelávaní. Ak ste niečo prepočuli alebo ste neboli v daný moment sústredený, tak stačí si danú lekciu opäť spätne prehrať toľkokrát, koľkokrát to bude potrebné.

Po zvládnutí všetkých lekcií vám pošleme certifikát ako potvrdenie o dokončení kurzu. Okrem toho vám radi pomôžeme s vašimi otázkami a nejasnosťami prostredníctvom emailu, kde môžete kedykoľvek napísať, ak si s niečím nebudete vedieť rady.

 

Páči sa vám táto možnosť štúdia alebo poznáte iné možnosti vzdelávania? Investujete do vlastnej úspešnej budúcnosti.

Pozrite si ukážkové lekcie zdarma.

Obsah kurzu

 1. Úvod do VBA
 2. Čo je to VBA a ako nám vie pomôcť
 3. Záložka vývojár
 4. Zaznamenanie makra
 5. Otvorenie a uloženie zošita
 6. Skontrolovanie záznamu makra
 7. Orientácia vo VB editore
 8. Naše prvé procedúry
 9. Range, rows, columns, cells
 10. Sheets
 11. Workbooks
 12. Úvod do vlastností
 13. Hodnoty
 14. Písmo
 15. Prevzatie vlastnosti
 16. Farby
 17. Farba záložky hárku a okrajov
 18. Príkaz WITH
 19. Tlačidlo na spustenie makra
 20. Úvod do premenných
 21. Typy premenných
 22. Hodnoty premenných I.
 23. Hodnoty premenných II.
 24. Príklad premenných I.
 25. Príklad premenných II.
 26. Konštanty
 27. Polia
 28. Polia pokračovanie
 29. Použiteľnosť premenných
 30. Vlastný typ premennej
 31. Úvod do podmienok
 32. Operátory
 33. Príkaz Select Case
 34. Transformácia Select Case na If
 35. Funkcia IsNumeric
 36. Iné funkcie a podmienky
 37. Porovnávanie textu
 38. Úvod do cyklov
 39. Náš prvý cyklus
 40. Typy cyklov
 41. Príklad na cyklus
 42. Procedúry
 43. Argumenty
 44. ByRef a ByVal
 45. Funkcie
 46. InputBox
 47. Udalosti
 48. Úvod do UserForm
 49. Naša prvá UserForm
 50. Box s nástrojmi
 51. Príklad UserForm I.
 52. Príklad UserForm II.
 53. Pár slov na záver

Pozrite si ukážkové lekcie zdrama.

Pre zobrazenie videí sa prosím prihláste