Školenie Excel

Hľadáte školenie Excel, pretože zo všetkých strán počúvate, ako sú znalosti tohto programu dôležité v práci? Ako môžu pomôcť pri kariérnom raste aj osobnej produktivite?

V nasledujúcich riadkoch vám poradím, ako tieto znalosti môžete získať aj vy, dokonca z pohodlia domova.

Excel je pre mnohých veľkou neznámou. Na prvý pohľad komplikované prostredie plné obdĺžnikov a nezrozumiteľných príkazov väčšinu ľudí odradí od toho, aby prácu s Excelom vôbec skúsili. Veľmi veľa ľudí ho považuje za program, ktorý je určený výhradne na vytváranie tabuliek a grafov.

Mnohí dokážu v Exceli vytvoriť jednoduchú tabuľku a koláčový graf a na základe týchto skúseností prehlasujú, že ovládajú Excel. V skutočnosti však tento program obsahuje obrovské množstvo ďalších štatistických a matematických funkcií, ktoré pre väčšinu používateľov ostanú navždy skryté.

Práve školenie Excel je kľúčom k profesionálnemu a plnohodnotnému ovládaniu tohto programu.

Aké Excel školenie zvoliť

Keď sa chcete naučiť Excel, máte na výber tri tipy školení.

Školenie na vlastnú päsť

Najbežnejšou formou školenia Excelu sú voľne dostupné videá, napríklad na Youtube.

Nie je to však najefektívnejšie. Hľadaním dobrých videí na YouTube strávite hodiny a k mnohým témam slovenské videá jednoducho nenájdete. Nehovoriac o tom, že svoje štúdium neukončíte žiadnym certifikátom, ktorý by ste mohli predložiť zamestnávateľovi.

Preto robím aj ja takéto YouTube videá len ako doplnok k mojim plnohodnotným kurzom. Človek sa naučí rôzne typi a triky, ale ak chce Excel zvládnuť naplno, mal by si zvoliť jeden z týchto druhých spôsobov:

  • Prezenčné Excel školenie
  • Školenie Excel cez internet

Pozrime sa teraz na ne podrobnejšie.

Prezenčné Excel školenie

Druhou, o niečo efektívnejšou formou Excel školenia sú rozličné vzdelávacie kurzy.

Takéto kurzy majú svoje termíny, vy prídete do školiaceho strediska, kde spoločne s inými ľuďmi pod vedením skúseného inštruktora prejdete všetky základné, ale aj pokročilé časti Excelu.

Výhodou tejto formy je skutočnosť, že sa veľa naučíte, naviac dostanete aj certifikát o absolvovaní školenia.

No aj v tomto prípade sa pripravte na nejedno negatívum. V prvom rade musíte cestovať na miesto školenia, čím zbytočne zabíjate čas.

Zároveň si musíte svoj denný harmonogram prispôsobiť termínom školenia. Na kurze ste s inými ľuďmi, ktorí vás môžu vyrušovať, nemusí vám vyhovovať tempo inštruktora a podobne.

Školenie Excel cez internet

No potom je tu aj tretia možnosť, ktorú my považujeme za najvýhodnejšiu: Excel školenie online vo forme videí. Absolvujete ho z pohodlia domova, cez internet.

Jedná o profesionálne školenie, ktoré vás prevedie celým prostredím Excelu, od samotných základov, až po najpokročilejšie funkcie. Jednotlivé videá sú koncipované skúsenými školiteľmi tak, aby sa vám z nich učilo čo najľahšie.

Benefitom je skutočnosť, že tempo vášho vzdelávania si môžete prispôsobiť vašim chutiam a potrebám. Nemusíte nikam cestovať ani sa stretávať s inými ľuďmi, no napriek tomu bude vaše učenie rýchle a maximálne efektívne. A v neposlednom rade, budúcemu alebo aktuálnemu zamestnávateľovi sa môžete pochváliť, že ste takéto školenie absolvovali, čo vám taktiež prinesie nejednu výhodu.

Tak neváhajte a prihláste sa na naše online školenie Excelu aj vy – je to skutočne jednoduché!

 
Náš video kurz Excelu v akcii na Zľavomate!

Naučte sa Excel online vďaka môjmu jednoduchému video kurzu!